Optima Pożyczki

Liczba klientów parabanku w ostatnim czasie rośnie w lawinowym tempie. W niniejszym artykule uważnie przyglądamy się jego ofercie.

Optima użycza pożyczki na takich samych zasadach jak Provident. Oferta składa się więc z opcji przelewu gotówki na konto lub do ręki.  W drugim przypadku dodatkowo zapłacimy za odbiór raty przez pracownika parabanku.

Podczas spotkania z przedstawicielem firmy niezbędne będzie przedstawienie zaświadczenia o dochodach i dowodu osobistego. Warunkiem koniecznym jest stałe miejsce zameldowania. Osoby mające długi, wpisane do rejestru BIK również mogą ubiegać się o pożyczkę. W takim przypadku, każda sytuację finansową klienta Optima rozpatruje indywidualnie.

Parabank nowym klientom oferuje do 200 do 2800 złotych, które spłacamy w tygodniowych ratach. Stali pożyczkobiorcy mogą liczyć nawet do 7000 złotych. Zadłużenie można spłacić znacznie wcześniej w całości lub w części w dowolnym terminie.

Koszty pożyczki w Optimie

Postanowiliśmy sprawdzić jakie warunki proponuje firma dla nowego klienta, który zamierza wziąć 1000 zł. W tym celu skorzystaliśmy z dostępnego na oficjalnie stronie kalkulatora pożyczkowego. Otrzymaliśmy następujące koszty przy 40 tygodniowym terminie spłaty:

  • kwota odsetek – 142,76 zł
  • opłata przygotowawcza –  84,26 zł
  • opłata za obsługę domową – 436,98 zł
  • ubezpieczenie 164 zł
  • RRSO 38,82%
  • Całkowity koszt zobowiązania – 1828 zł

Bardzo podoba nam się fakt, iż w przeciwieństwie do innych firm pożyczkowych, Optima prezentuje wszelkie koszty od razu na stronie. To ukłon w stronę klientów i świadczy o dużej wiarygodności. Tak jak w każdej oferciepożyczek pozabankowych, tak i tutaj obciążenie jest wysokie. Pamiętajmy jednak, że lepszą ofertę otrzymamy tylko w banku, ale w takim razie powinniśmy mieć pozytywną historię kredytową.